Approved list of Unilag Endowment Awardees for2013/ 2014 Academic Session

LIST
S/
No SURNAME FIRST NAME OTHER NAME
MATRIC NO
DEPARTMENT
1 ELEMO Tolulope Nwabiani
090401021
CHEMICAL ENGINEERING
2 NLERUM Anne Ngozi
090401034
CHEMICAL ENGINEERING
3 AKINTUNDE Emmanuel Oluwadamilare
090402014 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING

4 ECHETA Odinakachukwu Chidinma
090402020 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
5 KOMOLAFE Oladayo Opeyemi
090402035 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
6 SHITTU Lanre Monsuru
090402052 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
7 AGBA Obinna Stanley
090403009 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
8 AGORO Sodiq Adeshina
090403011 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
9 BELLO Adesoji Tolulope
090403030 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
10 OGBUANU Kelechi Okechukwu
090404034
MECHANICAL ENGINEERING
11 YINUSA Ahmed Amoo
090404061
MECHANICAL ENGINEERING
12 EBISHUE Oluchukwu Michael
090405019 SURVEYING &
GEOINFORMATICS
13 OSIFESO Mowaninuola Ibrahim
090405055 SURVEYING &
GEOINFORMATICS
14 ADEOSUN Raheem Babatunde
090406006 METALLURGY & MATERIALS
ENGINEERING
15 LAWAL Olalekan Ibrahim
090406024 METALLURGY & MATERIALS
ENGINEERING
16 OGBONNA Emmanuel Chimarokem
090406028 METALLURGY & MATERIALS
ENGINEERING
17 ADEYEMI Ahmed Kayode
090409005
CHEMICAL ENGINEERING
18 GODIS Israel Olumide
090409025
CHEMICAL ENGINEERING
19 NGENE Anthony Njoku
090409031
CHEMICAL ENGINEERING
20 OLOFINNIKA Oluwakemi Anu
090409035
CHEMICAL ENGINEERING
21 EMELE Emeka Onuoha
090503003 URBAN & REGIONAL
PLANNING
22 ABDUL- RAHMAN Mohammed
090503011 URBAN & REGIONAL
PLANNING
23 ARE Adejoke Kafayat
090601074
LAW
24 ONYEBUCHI Chidinma Faith
090601224
LAW
25 ADEYEMI Adedoyin Nife
090804100
CHEMISTRY
26 AMUDA Tosin Joseph
090805009
COMPUTER SCIENCES
27 KESA Oluwafunmilola Elizabeth
090805026
COMPUTER SCIENCES
28 ODUMBONI Oluwakayode
100102109
ENGLISH LANGUAGE
29 ORIAKU Stephen Ebubechi
100107137
PHILOSOPHY
30 TIJANI Kehinde Olusegun
100107148
PHILOSOPHY
31 ADEYEMI Rashidat Abiola
100201021
ACCOUNTING
32 AKRAKA Victor Oyingbabra
100201041
ACCOUNTING
33 ANYANWU Uzoamaka Maureen
100201047
ACCOUNTING
34 AREBI Idris Chukwuka
100201048
ACCOUNTING
35 FAMAKINDE Olayinka Jamiu
100201081
ACCOUNTING
36 FOLORUNSHO Adebayo Omotayo
100201084
ACCOUNTING
37 IGUODALA Osarense Dorothy
100201094
ACCOUNTING
38 OGBURIE Chinonso Peter
100201135
ACCOUNTING
39 OLADEINDE Kayode Samuel
100201153
ACCOUNTING
40 OMOJOLA Jeremiah Olumayowa
100201169
ACCOUNTING
41 OYIBORHORO Aghogho David
100201193
ACCOUNTING
42 TADE Ololade Idris
100201216
ACCOUNTING
43 OMELE Benjamin Onyemaechi
100202024
ACTUARIAL SCIENCE
44 YUSUF Adejoke Alimat
100202028
ACTUARIAL SCIENCE
45 ABIMBOLA Bukola Oluwadamilola
100203003
BUSINESS ADMINISTRATION
46 ALIMI Monsurat Oriyomi
100203052
BUSINESS ADMINISTRATION
47 OYENUGA Olamilekan Gbenga
100203203
BUSINESS ADMINISTRATION
48 ADEOYE Abdulgaffar Olamilekan
100205013
FINANCE
49 AKINBOLA Olawale Olalekan
100205017
FINANCE
50 APOOYIN Agboola Emmanuel
100205035
FINANCE
51 GANIKALE Toliat Olashile
100205067
FINANCE
52 ITAWA Johnson Uvieh
100205078
FINANCE
53 OGAGAOGHENE Samuel Eruvwu
100205120
FINANCE
54 SHITTU Wasiu Sesan
100205162
FINANCE
55 OKEKE Samuel Chidiebere
100206116 INDUSTRIAL RELATIONS &
PERSONNEL MANAGEMENT
56 ONI Oluwabusayo Olanrewaju
100206138 INDUSTRIAL RELATIONS &
PERSONNEL MANAGEMENT
57 ADEYEYE Michael Ayotunde
100207017
INSURANCE
58 AGBOOLA Akeem Bamidele
100207024
INSURANCE
59 SEBILI Toyyibah Olabisi
100323102
ARTS & SOCIAL SCIENCES
60 AKINPELUMI Korede Fiyinfoluwa
100401013
CHEMICAL ENGINEERING
UNIVERSITY
OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
61 EBIKADE Elvis Osamudiamhen
100401030
CHEMICAL ENGINEERING
62 UMOH Reuben Ubong
100401072
CHEMICAL ENGINEERING
63 OLADIPUPO Yusuf Temitope
100402039 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
64 SIYANBOLA Oladeji Quadri
100402050 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
65 AYOOLA Oladipupo Francis
100403025 ELECTRICAL ELECTRONIC
ENGINEERING
66 BAMIGBADE Abdullahi Kehinde
100403028 ELECTRICAL ELECTRONIC
ENGINEERING
67 OFFIA Udodirim Ibem
100403060 ELECTRICAL ELECTRONIC
ENGINEERING
68 OBIJI Chibuikem Samuel
100404045
MECHANICAL ENGINEERING
69 AYINLA Aishat Tolulope
100501022
ARCHITECTURE
70 DADA Nafisat Olajumoke
100501028
ARCHITECTURE
71 LAWALARE Fehintola Aishat
100501037
ARCHITECTURE
72 OLUWO Mistura Damilola
100503045 URBAN & REGIONAL
PLANNING
73 NEGEDU Sunday
100801057
BIOCHEMISTRY
74 OJO Omolola Elizabeth
100802049
CELL BIOLOGY & GENETICS
75 OKHUEVBIE Daniel Ohiokhai
100802051
CELL BIOLOGY & GENETICS
76 ASHAMA Monday Olukunle
100804021
CHEMISTRY
77 YOUNG Idongesit Obot
100804096
CHEMISTRY
78 ABOLADE Yisa Adeniyi
100806003
MATHEMATICS
79 AZEEZ Nurudeen Tosin
100806038
MATHEMATICS
80 JEGEDE Oluwafemi Afolabi
100806066
MATHEMATICS
81 OGABU Onyinye David
100806088
MATHEMATICS
82 OLANIPEKUN Peter Olamide
100806097
MATHEMATICS
83 RUFAI Bisola Adijat
100806116
MATHEMATICS
84 ADEOGUN Margaret Adedayo
100807007
MICROBIOLOGY
85 OYEGBITE Isaac Adeniyi
100807095
MICROBIOLOGY
86 ADENIYI Adebayo Oluseun
100808013
PHYSICS
87 EJALONIBU Hammed Adewale
100808040
PHYSICS
88 OBI Chukwuka Stephen
100808064
PHYSICS
89 OLALEYE Yusuf Olatunji
100811037 MARINE BIOLOGY &
FISHERIES
90 OLANIRAN Michael Dimeji
100812041
GEOLOGY
91 ORE Tobi Micheal
100813044
GEOPHYSICS
92 ADEBAYO Suliat Adenike
100901009
ECONOMICS
93 ADIGUN Atinuke Anne
100901020
ECONOMICS
94 BABATUNDE Moses Oladayo
100901052
ECONOMICS
95 CAMPBELL Jennifer Olaide
100901059
ECONOMICS
96 IGE Olaoluwa Tosin
100901093
ECONOMICS
97 ISEYEMI Ayotunde Olufemi
100901096
ECONOMICS
98 IWEGBU Onyebuchi
100901098
ECONOMICS
99 OKENESI Tochi- Nze Prince
100901145
ECONOMICS
100 OLADIPUPO Gbenga Emmanuel
100901150
ECONOMICS
101 OTONNE Adewumi
100901175
ECONOMICS
102 OBIA Vincent Adakole
100902099
MASS COMMUNICATION
103 SIMON Godwin Iretomiwa
100902127
MASS COMMUNICATION
104 OLANREWAJU Hamed Olalekan
100903121
POLITICAL SCIENCE
105 OWOLABI Temitope Joshua
100905118
SOCIOLOGY
106 ADEYEMI Dare Moses
100906003
GEOGRAPHY
107 ADETOMIWA Anuoluwapo Adewunmi
110101002
AFRICAN & ASIAN STUDIES
108 ABASS Ganiyat Motunrayo
110105001
FRENCH
109 ADEWALE Oluwatosin Micheal
110107020
PHILOSOPHY
110 ADEKUNLE Teslim Adewale
110201008
ACCOUNTING
111 AKINDURO Olamilekan Gabriel
110201036
ACCOUNTING
112 ALADE- YUSUFF Abdul - Fahd Adebayo
110201048
ACCOUNTING
113 EJIOFOR Chike Bryan
110201085
ACCOUNTING
114 LAWAL Olayemi Surajudeen
110201139
ACCOUNTING
115 MUHAMMADRAJI Nimotallah Oluwatoyin
110201144
ACCOUNTING
116 NNEWUIHE Chinonye Vivian
110201147
ACCOUNTING
117 OBI Dickson Chinedu
110201158
ACCOUNTING
118 OGBONNA Jeremiah Ndubuisi
110201172
ACCOUNTING
119 OLADEJI Michael Tosin
110201202
ACCOUNTING
120 RAZAQ - OYETOLA Lateef Temitope
110201250
ACCOUNTING
UNIVERSITY OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT 2013- 2014 ENDOWMENT
AWARDS SCHOLARS LIST
121
SULAIMAN Omotolani Olawale
110201261
ACCOUNTING
122
BALOGUN Johnson Oladipupo
110202012 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
123
IBE Christian Chijioke
110203068
BUSINESS ADMINISTRATION
124
ISAAC Mary Idoteyin
110203082
BUSINESS ADMINISTRATION
125
OGUNLEYE Babatunde Ishola
110203126
BUSINESS ADMINISTRATION
126
ADAMSON Olanrewaju Onakayode
110205003
BANKING & FINANCE
127
DUROJAIYE Abiola Oluwagbemiga
110205064
BANKING & FINANCE
128
HUNGBEME Ruth Abidemi
110205090
BANKING & FINANCE
129
OGHEROHWO Okagbare Eseogene
110205121
BANKING & FINANCE
130
OLUBI Olaoluwakitan Nifemi
110206112 INDUSTRIAL RELATIONS &
PERSONNEL MANAGEMENT
131
OLADELE Aishat Oladunni
110207123 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
132
OLUWALANA Omobolanle Korede
110207130 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
133
IGE Olugbenga Ayodele
110313064
SCIENCE & TECH . EDUCATION
134
BELLO Muritala Stephen
110315013
SCIENCE & TECH . EDUCATION
135
OJO Oluwagbemiga Paul
110315032
SCIENCE & TECH . EDUCATION
136
SCOOLJ Oluwajuwonlo Joseph
110323050 ARTS & SOCIAL SCIENCE
EDUCATION
137
ADEFIOYE Abdulhakeem Oluwadare
110401004
CHEMICAL ENGINEERING
138
AKINOLA James Oluwatoyin
110401012
CHEMICAL ENGINEERING
139
AWOJIDE Martins Olabisi
110401024
CHEMICAL ENGINEERING
140
ENEH Chikaodinaka Ifunanya
110401037
CHEMICAL ENGINEERING
141
ISIOGU Chukwuemeka Arthur
110401043
CHEMICAL ENGINEERING
142
OCHONMA Prince Ikenna
110401054
CHEMICAL ENGINEERING
143
OGBONNA Nduka Dennis
110401055
CHEMICAL ENGINEERING
144
OGUNMUYIWA Oluwatomisin M
110401057
CHEMICAL ENGINEERING
145
OGUNNIYAN Opeyemi Aduragbemi
110401058
CHEMICAL ENGINEERING
146
OKEREKE Chidiebere Joshua
110401061
CHEMICAL ENGINEERING
147
OYAKHIRE Solomon Tolulope
110401078
CHEMICAL ENGINEERING
148
AKIN - ADAMU Ayodele
110402020 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
149
OLUSINA Tolulope Abisola
110402057 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
150
AJEKIGBE Tolulope Olumayowa
110403018 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
151
EIGBE Eghonghon - Aye
110403038 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
152
ENE- OTOGBOLU Ekene Melvin
110404038
MECHANICAL ENGINEERING
153
KADIRI Damilola Tiamiyu
110404045
MECHANICAL ENGINEERING
154
OGUNDIJO Victor Oluwaferanmi
110404056
MECHANICAL ENGINEERING
155
OKORO Chinyere Harry
110404062
MECHANICAL ENGINEERING
156
SAKA Oluwadamilola Ifeoluwa
110404085
MECHANICAL ENGINEERING
157
AZEEZ Sodiq Kayode
110405013 SURVEYING &
GEOINFORMATICS
158
BOLATAN Ayodeji Micheal
110405016 SURVEYING &
GEOINFORMATICS
159
ADESANYA Adekunle Olatunde
110406005 METALLURGY & MATERIALS
ENGINEERING
160
OMOTUYI Oyindamola Ajoke
110407045
SYSTEMS ENGINEERING
161
MONEKE Kenechukwu Godson
110409041
CHEMICAL ENGINEERING
162
OBU Christian Chukwudi
110409046
CHEMICAL ENGINEERING
163
OJEDEJI Damilola Oluwafemi
110409050
CHEMICAL ENGINEERING
164
ONWOCHEI Ikechukwu Augustine
110409068
CHEMICAL ENGINEERING
165
AKINOLA Olanrewaju Emmanuel
110501018
ARCHITECTURE
166
AUDU Anastasia Omobolawole
110501024
ARCHITECTURE
167
OGUNDIPE Fiwasewa Inioluwa
110501052
ARCHITECTURE
168
OKON Nsikanobong Solomon
110501056
ARCHITECTURE
169
AYOOLA Samson Akintunde
110502031
ESTATE MANAGEMENT
170
GUREJE Grace Olanrewaju
110601112
LAW
171
IGBINOSUN Betha Osamiemwenfan
110601119
LAW
172
OKESOLA Aishat Ololade
110601175
LAW
173
OBASA Adeola Roselyn
110802076
CELL BIOLOGY & GENETICS
174
AGBODOH Samuel
110803012
BOTANY & MICRO .
175
ADIGUN Babafemi Oyedapo
110804016
CHEMISTRY
176
PEDRO Zeliat Folake
110804100
CHEMISTRY
177
AKINLAWON Abiodun Kayode
110805015
COMPUTER SCIENCES
178
BODUNWA Temiloluwa Sunmisola
110805029
COMPUTER SCIENCES
179
OKPONYIA Chioma Chinenye
110805065
COMPUTER SCIENCES
180
IRECHUKWU Victor Onyedikachi
110806020
MATHEMATICS
181
KAREEM Kazeem Abiodun
110806021
MATHEMATICS
182
KEHINDE Mosope Olurotimi
110806022
MATHEMATICS
183
OGIDI Cynthia Ocheanya
110806026
MATHEMATICS
184
SEIDU Abiola Oluwafemi
110806038
MATHEMATICS
185
AKINYEMI Busayo Tosin
110807024
BOTANY & MICRO .
186
KADE Ayomikun Emmanuel
110807061
BOTANY & MICRO .
187
FOLARIN Shola Taofeek
110808030
PHYSICS
188
UDOH Elvis Isong
110808083
PHYSICS
189
ABDULSALAM Ruqoyat Omobolanle
110901004
ECONOMICS
190
AYOOLA Olakunle Olaniyi
110901048
ECONOMICS
UNIVERSITY OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT 2013- 2014 ENDOWMENT
AWARDS SCHOLARS LIST
191
FESTUS Gift Emmanuel
110901078
ECONOMICS
192
ISIAKA Abdulaleem Moyosore
110901086
ECONOMICS
193
ODIOKO Oghenetega Onoriode
110901107
ECONOMICS
194
SHODIPE Oladimeji Tomiwa
110901183
ECONOMICS
195
AMAKOH Kelechi Okechukwu
110902027
MASS COMMUNICATION
196
ANIMASHAUN Abidemi Abiodun
110904027
PSYCHOLOGY
197
IKWUAZOM Chinwe Catherine
110904052
PSYCHOLOGY
198
AYENI Damilola Elizabeth
120101008
AFRICAN & ASIAN STUDIES
199
AJAKORE Temitayo Fausat
120107023
PHILOSOPHY
200
AKPAN Precious Mkpouto
120107033
PHILOSOPHY
201
ANICHEBE Anthony Okechukwu
120107039
PHILOSOPHY
202
AZEEZ Abiola Joseph
120107045
PHILOSOPHY
203
IBIDAPO- OBE Olajumoke Esther
120107075
PHILOSOPHY
204
ADEYEYE Oluwakemi Alice
120201038
ACCOUNTING
205
AWONUGA Oluwayemisi Olukorede
120201073
ACCOUNTING
206
EYIAROMI Jessica Olayinka
120201101
ACCOUNTING
207
IBRAHIM Sulaimon Oluwatobi
120201114
ACCOUNTING
208
IJEOMA Onyeka Joseph
120201117
ACCOUNTING
209
MALUMI Marvingrace Temitope
120201136
ACCOUNTING
210
MBANEFO Chiamaka Esther
120201137
ACCOUNTING
211
NWANERI Madonna Kelechi
120201145
ACCOUNTING
212
OBAFEMI Oluwatosin David
120201149
ACCOUNTING
213
OBASI Chidinma Esther
120201151
ACCOUNTING
214
OMOWA Oluwashola
120201190
ACCOUNTING
215
SCALE Abimbola Omotayo
120201217
ACCOUNTING
216
SUNMONU Mayowa Adesola
120201229
ACCOUNTING
217
ABDULQUADRI Yusuf Babatunde
120202001 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
218
AKINOLA Aishat Oluwakemi
120202014 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
219
AKINYEMI Bukola Dorcas
120202015 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
220
LIGALI Bashiru Olatunde
120202029 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
221
OLANREWAJU Olaseni Favour
120202046 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
222
OYENIYI Christiana Modupe
120202053 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
223
NZEGWU Anthony Ndukaego
120203125
BUSINESS ADMINISTRATION
224
OBUNADIKE Uchechi Amarachukwu
120203127
BUSINESS ADMINISTRATION
225
OKEKE Blessing Chioma
120203140
BUSINESS ADMINISTRATION
226
WILLIAMS Olurotimi Ayodele
120203203
BUSINESS ADMINISTRATION
227
AJAKAIYE Comfort Iretioluwa
120205031
BANKING & FINANCE
228
AJAYI Kelvin Adeleye
120205032
BANKING & FINANCE
229
AZEEZ Mariam Adedoyin
120205055
BANKING & FINANCE
230
BAKARE Abdulazeez Tomisin
120205057
BANKING & FINANCE
231
MUSTAPHA Isiaka Dare
120205119
BANKING & FINANCE
232
OLUSHILE Oyindamola Ruth
120205167
BANKING & FINANCE
233
ZAMENU Bolaji Samuel
120205228
BANKING & FINANCE
234
KESHIRO Opeyemi Samson
120206075 INDUSTRIAL RELATIONS &
PERSONNEL MANAGEMENT
235
LENSON Adedolapo Samuel
120206081 INDUSTRIAL RELATIONS &
PERSONNEL MANAGEMENT
236
ABDUL Sodiq Adefolarin
120207002 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
237
MICHEAL Esther Bunmi
120207092 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
238
NKORO Gift Chioma
120207095 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
239
SALISU Mutiat Temitope
120207140 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
240
MUDATHIR Dhikrallah Ayinde
120305027
EDUCATIONAL FOUNDATION
241
ALABI Felix Oluseye
120310019
SCIENCE & TECH . EDUCATION
242
ALABI Taiwo Patience
120311008
SCIENCE & TECH . EDUCATION
243
OSUJI Uche Samuel
120311042
SCIENCE & TECH . EDUCATION
244
ONWUJIOBI Charles Onyedikachi
120313058
SCIENCE & TECH . EDUCATION
245
ELIJAH Taiwo Michael
120319016 ARTS & SOCIAL SCIENCE
EDUCATION
246
JACOB Pedetin Rebecca
120319021 ARTS & SOCIAL SCIENCE
EDUCATION
247
AKPO Oghenefego Yvonne
120401015
CHEMICAL ENGINEERING
248
ALUGE Arnold Oseiyemugon
120401017
CHEMICAL ENGINEERING
249
ANONYUO Somtochukwu Anselem
120401020
CHEMICAL ENGINEERING
250
CHINEKE Onyedika Victor
120401025
CHEMICAL ENGINEERING
251 COLLINS -
DAVIES Ayoola Clive
120401026
CHEMICAL ENGINEERING
252
DAIKE Chibueze Sunday
120401027
CHEMICAL ENGINEERING
253
EMERAGHI Hannah Ayindiya
120401033
CHEMICAL ENGINEERING
254
GIDEON - KRAMA Precious Gidson
120401037
CHEMICAL ENGINEERING
255
HAMZAT Ayomide Abdulquadri
120401039
CHEMICAL ENGINEERING
256
MUSTAPHA Babatunde Oladimeji
120401047
CHEMICAL ENGINEERING
257
OGUNWALE Samuel Abiodun
120401054
CHEMICAL ENGINEERING
258
OSIFALA Ololade Bolatito
120401069
CHEMICAL ENGINEERING
259
OSINOWO Oluwadamilola Hilary
120401070
CHEMICAL ENGINEERING
UNIVERSITY
OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
260
ROY - LAYINDE Bosun Abbas
120401074
CHEMICAL ENGINEERING
261
SHONUBI Joye Ahmed
120401076
CHEMICAL ENGINEERING
262
TALABI Oluwasemilore Ganiyat
120401077
CHEMICAL ENGINEERING
263
TEJUOSHO Taofeek Olajuwon
120401078
CHEMICAL ENGINEERING
264
AGBAJE Korede David
120402011 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
265
GBADEBO Daniel Adeshina
120402033 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
266
OGUNFOWORA Hafees Oladipupo
120402058 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
267
ADEGBITE Joshua Oladimeji
120403010 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
268
ADEGBITE Oluwatomisin David
120403011 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
269
ADEREMI Adeola Oluwasanjo
120403015 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
270
AKIN - ADENIYI Tolulope James
120403024 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
271
ALAGBE Oluwatosin Tochukwu
120403030 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
272
AMUDA Tope Victor
120403032 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
273
ANI Ifeatu Chidubem
120403033 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
274
EMENONYE Don- Roberts Ugochukwu
120403047 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
275
IFEANYICHUKWU Jeremiah Akochukwu
120403057 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
276
ONWUTA Ugochukwu Pius
120403089 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
277
AJIBOYE Israel Oluwadamilare
120404010 MECHANICAL
ENGINEERING
278
DADAH Oluwafemi Emmanuel
120404033 MECHANICAL
ENGINEERING
279
OGUNNAIKE Olusola Omobolaji
120404054 MECHANICAL
ENGINEERING
280
IBEKWE Chidera Franklin
120407022
SYSTEMS ENGINEERING
281
OGUNGBAIGBE Oluwaseun Tofunmi
120407034
SYSTEMS ENGINEERING
282 RICHARD
CHUKKAS Prowess Mayro
120407049
SYSTEMS ENGINEERING
283
AJANI Taiwo Samuel
120408011 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
284
BOLAJI Timilehin Opeyemi
120408019 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
285
OBIAKOR Ebuka Francis
120408030 ELECTRICAL &
ELECTRONICS
ENGINEERING
286
ADEKOMI Abdulmuiz Ajibola
120409003
CHEMICAL ENGINEERING
287
EBUZEME Ifeanyichukwu Pelumi
120409028
CHEMICAL ENGINEERING
288
IZEGAEGBE Joy Ohireme
120409036
CHEMICAL ENGINEERING
289
LAWAL Rasaq Dapo
120409039
CHEMICAL ENGINEERING
290
MAFUA Kelvin Kanayo
120409040
CHEMICAL ENGINEERING
291
OLADIMEJI John Ibukunoluwa
120409051
CHEMICAL ENGINEERING
292
ORIGBEMISOYE Babafemi Ade
120409055
CHEMICAL ENGINEERING
293
OYEDEJI Emmanuel Abayomi
120409058
CHEMICAL ENGINEERING
294
OYENOWO Oluwafemi Precious
120409059
CHEMICAL ENGINEERING
295
OGUNDERU Durotoluwa Naomi
120501034
ARCHITECTURE
296
ADETORO Titilope Oluwatobiloba
120502016
ESTATE MANAGEMENT
297
ADEWOYE Temitope Adewunmi
120502018
ESTATE MANAGEMENT
298
OBIAGWU Afam Cletus
120502083
ESTATE MANAGEMENT
299
ALABI Solabomi Kuburat
120503023 URBAN & REGIONAL
PLANNING
300
ADEBOYE Mojeed Adeniyi
120504003
BUILDING
301
MADU Blessing Chinyere
120601147
LAW
302
OTUBU Misthura Ayodeji
120601257
LAW
303
TAKURO Kehinde Ojadamola
120601284
LAW
304
ALABA Olawunmi Elizabeth
120801027
BIOCHEMISTRY
305
OLA Mojoyinola Joanna
120801092
BIOCHEMISTRY
306
AKEREDOLU Maragaret Oluwamurewa
120802019
CELL BIOLOGY & GENETICS
307
BANKOLE Olawale Oladipupo
120802031
CELL BIOLOGY & GENETICS
308
OKINEDO Uzezi Elizabeth
120802068
CELL BIOLOGY & GENETICS
309
ANIMASAUN Babatunde Nnamdi
120804027
CHEMISTRY
310
GEORGE Akan Archibong
120804044
CHEMISTRY
311
IDOWU Olamide Olaoluwa
120804048
CHEMISTRY
312
LAWRENCE Eniefiok John
120804059
CHEMISTRY
313
REWANE Amayomi Tolulope
120804091
CHEMISTRY
314
SOWUNMI Samuel Ayodele
120804096
CHEMISTRY
315
THANNI Qudus Ayodeji
120804098
CHEMISTRY
316
AKEJU Fatai Adekunle
120805013
COMPUTER SCIENCES
317
IFEDAYO Oluwadamilola Boluwatife
120805061
COMPUTER SCIENCES
318
OMITIRAN Demilade Michael
120805102
COMPUTER SCIENCES
319
ADEYEMI Damilola David
120806006
MATHEMATICS
320
ADISA Isaac Tosin
120806009
MATHEMATICS
321
AGBOOLA Khadijat Adenike
120806012
MATHEMATICS
322
JOHNSON Violet Omonigho
120806033
MATHEMATICS
323
OGUNLEYE Makanjuola Adekunmi
120806041
MATHEMATICS
324
OYETUBO Oluwatosin Adeola
120806052
MATHEMATICS
325
MADUKA Chidimma Norah
120807069
BOTANY & MICRO .
326
NSOFOR Chiamaka Jane
120807077
BOTANY & MICRO .
327
ORABABA Oluwatosin Qawiyy
120807112
BOTANY & MICRO .
328
SANUSI Morohunranti Sekinat
120807128
BOTANY & MICRO .
329
UGWUJA Chisom Vivian
120807136
BOTANY & MICRO .
330
ADEOYE Temitope Oluwaleke
120808010
PHYSICS
UNIVERSITY OF
LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
331
ADINDU Uzochukwu Michael
120808012
PHYSICS
332
AKINOLA Maryanne Olutobi
120811018
MARINE SCIENCES
333
ADEWALE Deborah Olabisi
120812004
GEOSCIENCES
334
OGUEJIOFOR Chibueze Nnamdi
120813030
GEOSCIENCES
335
ADEIGA Adenike Alice
120814004
MARINE SCIENCES
336
ADEBAYO Segun Joseph
120901006
ECONOMICS
337
ADIGUN Teslim Olayemi
120901014
ECONOMICS
338
FATIMOJU Adeshola Olubunmi
120901070
ECONOMICS
339
ISIAQ Wasiu Adeoye
120901080
ECONOMICS
340
OWOLAJA Iyinoluwa Adeoba
120901153
ECONOMICS
341
OYELADE Oyeshina Ezekiel
120901156
ECONOMICS
342
RASHEED Zainab Ololade
120901163
ECONOMICS
343
SALAU Toheeb Olalekan
120901166
ECONOMICS
344
WAHAB Mustapha Olamilekan
120901182
ECONOMICS
345
ISMAILA Mansur Akolade
120902066
MASS COMMUNICATION
346
MOWARIN Elkanah Oghenovo
120902079
MASS COMMUNICATION
347
AKINDELE Olaide Omoriyeba
120904015
PSYCHOLOGY
348
DADA Ayodele Daniel
120904036
PSYCHOLOGY
349
FATOYE Comfort Oluwaseye
120904047
PSYCHOLOGY
350
OYOGHO Victor Oscar
120904099
PSYCHOLOGY
351
ADEOYE Oluwaseun Meshach
120906006
GEOGRAPHY & PLANNING
352
AKIIJE Victoria Adetutu
120906014
GEOGRAPHY & PLANNING
353
IKAKI Abdullahi Afeabu
120906043
GEOGRAPHY & PLANNING
354
OLUFIADE Iyanuoluwa Doyin
120906063
GEOGRAPHY & PLANNING
355
TAIWO Ramon Olaitan
120906080
GEOGRAPHY & PLANNING
356
OYEDELE Moses Ayobami
130101020
AFRICAN & ASIAN STUDIES
357
ALOZIE Ikenna Kingsley
130103011
IGBO /LINGUISTIC
358
IKEJIAKU Adelaide Adaorah
130105019
EUROPEAN LANGUAGES
359
UKPAI John Raymond
130107096
PHILOSOPHY
360
OGUNDIPE Abisola Theresa
130108025
CREATIVE ARTS
361
OLADEINDE Abdulafeez Isola
130109003 LINGUISTICS , AFRICAN AND
ASIAN STUDIES
362
OWODUNNI Maryam Abisola
130109006 LINGUISTICS , AFRICAN AND
ASIAN STUDIES
363
ADEGOKE Okiki Michael
130109013 LINGUISTICS , AFRICAN AND
ASIAN STUDIES
364
ISHOLA Labake Sikirat
130109022 LINGUISTICS , AFRICAN AND
ASIAN STUDIES
365
ADEBANJO Adebayo Oluwafunbi
130201021
ACCOUNTING
366
NNAKIFEH Chimaeze Jertemiah
130201030
ACCOUNTING
367
OYEDELE Gbenga Samson
130201044
ACCOUNTING
368
AKOMOIZE Lovely Onosetale
130201059
ACCOUNTING
369
DIMUNA Tochukwu Macmillian
130201078
ACCOUNTING
370
ALEOLUWA Olamidire Esther
130201088
ACCOUNTING
371
HUSSAIN Oluwatosin Damilola
130201094
ACCOUNTING
372
GIDEON Sarah Onyowoicho
130201097
ACCOUNTING
373
TOLUWALOJU Ajoke Olabisi
130201100
ACCOUNTING
374
ABILAWON Samuel Oluwasina
130201105
ACCOUNTING
375
AYEMOH Anthony Osigbemhe
130201109
ACCOUNTING
376
ANYANWU Chika Violet
130201111
ACCOUNTING
377
LAWAL Oluwanifemi Ayomide
130201127
ACCOUNTING
378
ILUPEJU Ayomide Rapheal
130201140
ACCOUNTING
379
ONAFADEJI Iyanuoluwa Oluwatobi
130201159
ACCOUNTING
380
DAUD Nimat Adebukola
130201161
ACCOUNTING
381
AKINSULIRE Yewande Oyebusola
130201170
ACCOUNTING
382
IBIKUNLE Teslimat Kehinde
130201171
ACCOUNTING
383
IDOWU Oludolapo Omowunmi
130201174
ACCOUNTING
384
OWOLABI Oyinkansola Oreoluwa
130201186
ACCOUNTING
385
EBUBEDIKE Ebuka Nelson
130202074 ACTUARIAL SCIENCE &
INSURANCE
386
OMA - VICTOR Ojo - Femi Ojobamido
130203019
BUSINESS ADMINISTRATION
387
NWEKE Ifeanyi Harrison
130203051
BUSINESS ADMINISTRATION
388
IKEGWUONU Benjamin Onyedika
130203064
BUSINESS ADMINISTRATION
389
ONONOGBU Ngozi Nneoma
130203066
BUSINESS ADMINISTRATION
390
AKANDE Adedoyin Christiana
130203091
BUSINESS ADMINISTRATION
391
TIJANI - ALAWE Bayinah
130203092
BUSINESS ADMINISTRATION
392
OYEFODUNRIN Shamsideen Adewale
130203149
BUSINESS ADMINISTRATION
393
BABATUNDE Olalekan Ola
130205049
FINANCE
394
UGBARA Jahruonano
130205067
FINANCE
395
OLUNUGA Oluwadara Motunrayo
130205085
FINANCE
396
OLADEJI Oluremi Temitope
130205094
FINANCE
397
AKINMOLADUN Mobolaji Favour
130205098
FINANCE
398
OLAYINKA Abisoye Emmanuel
130205102
FINANCE
399
OBINNAYA Solomon Oluwatobi
130205107
FINANCE
400
LONGE Oluwafemi Olakunle
130205116
FINANCE
401
MOMOH Ofure Omo
130205130
FINANCE
UNIVERSITY OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT 2013- 2014 ENDOWMENT
AWARDS SCHOLARS LIST
402
ADEGUNLE Oluyemi Ezekiel
130205131
FINANCE
403
OBIJI Chikodi Akuadi
130205138
FINANCE
404
ABASS Damilola Lawrence
130205144
FINANCE
405
ADEMUYIWA Oluwasegun Olatunji
130205153
FINANCE
406
MUSA Al’ Mubarak Sultan
130206009 INDUSTRIAL RELATIONS AND
PERSONNEL MANAGEMENT
407
ADEDAYO Adedolapo Quadri
130206090 INDUSTRIAL RELATIONS AND
PERSONNEL MANAGEMENT
408
AJENIFUJA Idris Olaoluwa
130206105 INDUSTRIAL RELATIONS AND
PERSONNEL MANAGEMENT
409
AROWOSAFE Grace Adesola
130207027 ACTUARIAL SCIENCE AND
INSURANCE
410
ONAFESO Olawole Adegbuyi
130207053 ACTUARIAL SCIENCE AND
INSURANCE
411
OLOFINDAYO Tolu Tracy
130207095 ACTUARIAL SCIENCE AND
INSURANCE
412
NDAOWO Jeremiah Iniobong
130207124 ACTUARIAL SCIENCE AND
INSURANCE
413
OYEGUNJU Naolat Oyenike
130301046
ADULT EDUCATION
414
IYORO Abiodun Oludare
130302049 EDUCATIONAL
ADMINISTRATION
415
JOSEPH Emmanuel Okon
130302053 EDUCATIONAL
ADMINISTRATION
416
AKPE Tobi Juliet
130310004 SCIENCE AND TECHNOLOGY
EDUCATION
417
KAMIYOLE Oluwaseyi Michael
130310041 SCIENCE AND TECHNOLOGY
EDUCATION
418
ODULANO Oluseun Modupeola
130311009 SCIENCE AND TECHNOLOGY
EDUCATION
419
JOHN Raphael
130318023 SCIENCE AND TECHNOLOGY
EDUCATION
420
SAKA Akeem Adewale
130318068 SCIENCE AND TECHNOLOGY
EDUCATION
421
ABOLADE Victoria Ayobami
130321007 SCIENCE AND TECHNOLOGY
EDUCATION
422
OKORAFOR Ginika Joan
130323028 ARTS AND SOCIAL SCIENCE
EDUCATION
423
OSHO Temitope Oluwatosin.
130401003
CHEMICAL ENGINEERING
424
FAMUTIMI Tomiwa Benard
130401006
CHEMICAL ENGINEERING
425
OLABIMTAN Oladapo Matthew
130401007
CHEMICAL ENGINEERING
426
OLUWANBE Quddus Olayiwola
130401008
CHEMICAL ENGINEERING
427
SUNMOLA Opeyemi Praise
130401011
CHEMICAL ENGINEERING
428
ADEMUYIWA Temitope Adeniran
130401017
CHEMICAL ENGINEERING
429
OGU - EGEGE Samuel Ayomipo
130401023
CHEMICAL ENGINEERING
430
OKODI Ataime Benson
130401028
CHEMICAL ENGINEERING
431
HABEEB Teslim
130401031
CHEMICAL ENGINEERING
432
OMOTOSHO Tiwalade Ifeolu
130401032
CHEMICAL ENGINEERING
433
OJUADE Oluwatobi Adeyeye
130401033
CHEMICAL ENGINEERING
434
EJIOGU Emmanuel Onyekachi
130401034
CHEMICAL ENGINEERING
435
ONYEONORO Praise Damilola
130401038
CHEMICAL ENGINEERING
436
AROTIBA Blessing Motunrayo
130401043
CHEMICAL ENGINEERING
437
MOHAMMED Mohammed Abu
130401047
CHEMICAL ENGINEERING
438
ADEPITAN Abubakar Abayomi
130401048
CHEMICAL ENGINEERING
439
SULAIMON Saleem Babatunde
130401054
CHEMICAL ENGINEERING
440
OGBONNAYA Nwanneka David
130401059
CHEMICAL ENGINEERING
441
OKWARA Chike Karl
130401066
CHEMICAL ENGINEERING
442
CLARKE Ufuoma
130401072
CHEMICAL ENGINEERING
443
DAMIAN Nicollete Ifeoma
130401073
CHEMICAL ENGINEERING
444
AKINJIDE James Ayokunle
130401074
CHEMICAL ENGINEERING
445
OSOKO Taiwo Oluwatobiloba
130401086
CHEMICAL ENGINEERING
446
UDOFIA Uduakobong Dominic
130401092
CHEMICAL ENGINEERING
447
MATIKI Thomas Ngare
130402008 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
448
FASINA Ayomide Boluwaduro
130402009 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
449
ODUMOSU Gilbert Abolaji
130402038 CIVIL & ENVIRONMENTAL
ENGINEERING
450
SOKUNBI Oluyemi Abiodun
130403005 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
451
ABAH Anthony Abah
130403006 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
452
OGUNSANMI Michael Oluwatosin
130403013 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
453
DOSUNMU Abiodun . Idris
130403014 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
454
AJIBOYE Olutade Mutahir
130403022 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
455
OYEFESO Oluwagbemileke Enitan
130403023 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
456
ODUKOYA Oluwajomiloju Emmanuel
130403033 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
457
AKINDELE Nurein Oyetobi
130403038 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
458
OBAMEHINTI Daniel Tosin
130403040 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
459
AKUHWA Fater
130403041 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
460
IGBOKWE Daniel Chinonso
130403044 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
461
ALADE Folarin David
130403046 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
462
AJAYI Emmanuel Oluwatomisin .
130403047 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
463 OLAWOYIN -
YUSSUF Damilola A
130403055 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
464
OGUNLUSI Emmanuel Omagbitse.
130403059 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
465
BAKARE Ayodeji Emmanuel
130403065 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
466
ORJI Samuel Chidiebele
130403099 ELECTRICAL & ELECTRONICS
ENGINEERING
467
NWASORIA Fortunes Egwuchi
130404008
MECHANICAL ENGINEERING
468
OMOTOSHO Victor Timilehin
130404012
MECHANICAL ENGINEERING
469
OSHODI Toluwani Elizabeth
130404016
MECHANICAL ENGINEERING
470
SEKONI Oluwaloseyi Sufianu
130404019
MECHANICAL ENGINEERING
UNIVERSITY
OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
471
FOLARIN Abisade Adetoyese
130404020
MECHANICAL ENGINEERING
472
OLATUNBOSUN Justice Temiloluwa
130404026
MECHANICAL ENGINEERING
473
OLUTAIWO Timilehin Ayoola
130404028
MECHANICAL ENGINEERING
474
ADEYEYE Sijuade Ifeoluwa
130404033
MECHANICAL ENGINEERING
475
OKE Ayomide Samuel
130404036
MECHANICAL ENGINEERING
476
ONIFADE Oluwaseyi Ayodele
130404042
MECHANICAL ENGINEERING
477
JIGIDA Adedayo Babatunde
130404055
MECHANICAL ENGINEERING
478
AFOLABI David Damilola
130404065
MECHANICAL ENGINEERING
479
OSUIDE Osedebamen Clement
130404067
MECHANICAL ENGINEERING
480
ADEBAYO Richard Adeniran
130404078
MECHANICAL ENGINEERING
481
NKAMA Chukwuemeka Livinus
130404083
MECHANICAL ENGINEERING
482
IGWE Victor Chukwuedozie
130405014 SURVEYING &
GEOINFORMATICS
483
NSOFOR Ikechukwu Francis
130406015 METALLURGICAL &
MATERIALS ENGINEERING
484
CUMMINGS Florian Chukwuemeka
130407002
SYSTEMS ENGINEERING
485
OYEYEMI Damilola Micheal
130407011
SYSTEMS ENGINEERING
486
SOTUNBO David Ayomide
130407015
SYSTEMS ENGINEERING
487
JOHN Joshua Junior
130407018
SYSTEMS ENGINEERING
488
ANIBOH Olade Irikefe
130407029
SYSTEMS ENGINEERING
489
EKWEGH Ugomma Vanessa
130407030
SYSTEMS ENGINEERING
490
EGBA Omowunmi Fatai
130407060
SYSTEMS ENGINEERING
491
MEKILIUWA Smart Chinonso
130408009 ELECTRICAL &
ELECTRONICS ENGINEERING
492
NWACHUKWU Okwuchukwu Michael.
130408012 ELECTRICAL &
ELECTRONICS ENGINEERING
493
IKEDIONWU Anieze Ginika
130408018 ELECTRICAL &
ELECTRONICS ENGINEERING
494
BANKOLE David Adeboye
130408037 ELECTRICAL &
ELECTRONICS ENGINEERING
495
OHIRO Oluwatosin Akinkunmi
130409006
CHEMICAL ENGINEERING
496
YUSUF Abayomi Shuaib
130409008
CHEMICAL ENGINEERING
497
ADEYEMO Adeola Joseph
130409009
CHEMICAL ENGINEERING
498
EZE Adaeze Mary
130409011
CHEMICAL ENGINEERING
499
OFOEGBU Adaku Anita
130409012
CHEMICAL ENGINEERING
500
AGBOOLA Bolade Deborah
130409013
CHEMICAL ENGINEERING
501
SHITTU Abd - Hafiz Oluwatobi
130409018
CHEMICAL ENGINEERING
502
JACOB Nnamdi Michael
130409023
CHEMICAL ENGINEERING
503
OGUNRINADE Oluwatimilehin Mary
130409033
CHEMICAL ENGINEERING
504
TAIWO Yusuf Olatunji
130409034
CHEMICAL ENGINEERING
505
YUSSUF Moshood Folawiyo
130409042
CHEMICAL ENGINEERING
506 SHODIPE-
DOSUNMU Fadeshola
130409047
CHEMICAL ENGINEERING
507
AKINYELURE Temidayo Emmanuel
130501032
ARCHITECTURE
508
IWERIMA Daniel Tobinye
130502012
ESTATE MANAGEMENT
509
OREDIPE Enitan Ayodele
130502017
ESTATE MANAGEMENT
510
AMODU Titilola Omowunmi
130502027
ESTATE MANAGEMENT
511
OYESOMO Oyewole Clement
130502098
ESTATE MANAGEMENT
512
ADEYEMI Olayemi Samson
130503004 URBAN AND REGIONAL
PLANNING
513
ADENEKAN Jesudurotimi Akin
130504025
BUILDING
514
SALAMI Afees Oloyede
130504041
BUILDING
515
LAWAL Ayodeji Oladayo
130505008
BUILDING
516
ANIOGBU Samuel Ebuka
130505055
BUILDING
517
EMEASOBA Gabriel Uchechi
130601009
LAW
518
FASORE Omowunmi Oluwabukola
130601098
LAW
519
OGU Margaret Kelechi
130601247
LAW
520
OYEWOLE Toyosi Feyi
130701004
DENTISTRY
521
DAWODU Maryam As- Siddiqah
130701010
DENTISTRY
522
OFFOJEBE Uzoma Linda
130701011
DENTISTRY
523
SUARA Mohammed Olarewaju
130701016
DENTISTRY
524
FATOKUN Olamilekan John
130701017
DENTISTRY
525
FAUSTINE Philip Ifeoluwa
130701022
DENTISTRY
526
LANIHUN Abdul - Azeez Arisekola
130702031
PHARMACOLOGY
527
AKINOLA Ikeoluwa Bamise
130704003
PHYSIOTHERAPY
528
ODUNAYO Peter Oluwatosin
130704009
PHYSIOTHERAPY
529
OKUNADE Favour Oluwaseun
130704012
PHYSIOTHERAPY
530
JIMOH Ruqoyyah Adenike
130704020
PHYSIOTHERAPY
531
OJO Abosede Mary
130704025
PHYSIOTHERAPY
532
LAWAL Ilerioluwa Mayomile
130705001
MEDICINE
533
SUNMONU Titilope Rebecca
130705002
MEDICINE
534
BALOGUN Adedeji Oluwadara
130705003
MEDICINE
535
BABADE Ayomide Vicky
130705005
MEDICINE
536
TAKURO Oluwagbemileke Idowu
130705006
MEDICINE
537
SABBAH Lucia Ladi
130705007
MEDICINE
538
AJAYI Abisola Sharon
130705009
MEDICINE
539
YUSUF Abayomi Oluwafemi
130705014
MEDICINE
540
IKEDIFE Ruth Chiamaka
130705022
MEDICINE
541
ODE Korede Marvellous
130705028
MEDICINE
542
ABIMBOLA Adedoyin
130705034
MEDICINE
UNIVERSITY
OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
543
DURU Ebilitem Bonafide
130705035
MEDICINE
544
OKONKWO Cynthia Onyinye
130705038
MEDICINE
545
AJOKU Promise Ikechukwu
130705045
MEDICINE
546
ORUME Charles Brume
130705046
MEDICINE
547
RAHMON Simbiat
130705050
MEDICINE
548
NSOFOR Rosemary Chisom
130705053
MEDICINE
549
MFON Esther Eno
130705054
MEDICINE
550
ABOLURIN Olufemi Emmanuel
130705058
MEDICINE
551
KOMOLAFE Babajide Ayodeji
130705063
MEDICINE
552
EDUN Oluwaseun Benjamin
130705068
MEDICINE
553
BABAWALE Damilola Dolapo
130705072
MEDICINE
554
ODUYEMI Aminat Yetunde
130705073
MEDICINE
555
ADE- ADELEYE Esther Oluwafumbi
130705075
MEDICINE
556
EZIOKWU Oluebube Ngozi
130705076
MEDICINE
557
ADEYEYE Adebisi Anthonia
130705080
MEDICINE
558
OLANIYAN Muhibah Eniola
130705085
MEDICINE
559
IDRIS Khalilullah Olumide
130705086
MEDICINE
560
OKOLI Nkechi Paula
130705088
MEDICINE
561
AKINWUMI Oluwaseun Ayomide
130705089
MEDICINE
562
FASHOLA Oluwayemisi Tolulope
130705092
MEDICINE
563
OLABIYI Damilola Khadijat
130705112
MEDICINE
564
IBEM Chika Richard
130705118
MEDICINE
565
EREM Amarachi Winner
130706001
PHYSIOLOGY
566
MUILI Ademola Muhammed
130706007
PHYSIOLOGY
567
OGBU John Ihayi
130706011
PHYSIOLOGY
568
ADEBAYO Ayomide Othniel
130707004
RADIOGRAPHY
569 OKE-
OSANYINTOLU Olasubomi
130707031
RADIOGRAPHY
570
TAJUDEEN Mohammed
130708008
MEDICAL LABORATORY
571
ADELAKUN John Oluwagbenga
130708010
MEDICAL LABORATORY
572
OBISANYA Olukayode Ifeanyi
130708011
MEDICAL LABORATORY
573
ADISA Adebayo Olaoluwa
130708012
MEDICAL LABORATORY
574
ADELEYE Oluwatobi Cynthia
130708027
MEDICAL LABORATORY
575
AYODEJI Victoria Mojisola
130708028
MEDICAL LABORATORY
576
OMOWAYE Olajumoke Omolade
130708029
MEDICAL LABORATORY
577
ILORI Oluwafemi Samuel
130708037
MEDICAL LABORATORY
578
BALOGUN Lateefat Abolore
130709001
NURSING
579
TAIWO Toyosi Vivian
130709021
NURSING
580
DIMEJI- AJAYI Olamide Blossom
130709024
NURSING
581
ANAMS Chinonye Precious
130801013
BIOCHEMISTRY
582
AJALA Abdulazeez Olanrewaju
130801016
BIOCHEMISTRY
583
ARASHI Amina Oreoluwa
130801017
BIOCHEMISTRY
584
POPOOLA Temitope Solomon
130801033
BIOCHEMISTRY
585
OLATUNJI Mustapha Oluwafemi
130801049
BIOCHEMISTRY
586
MATHEW Jeffrey Jude
130801055
BIOCHEMISTRY
587
DANMOLA Abimbola Olamilekan
130801056
BIOCHEMISTRY
588
AGBEYOMI Oluwaseun Oyinkansola
130801067
BIOCHEMISTRY
589
NNABUGWU Mighty Chukwudimma
130801070
BIOCHEMISTRY
590
SOYOYE Ajibola Victor
130801078
BIOCHEMISTRY
591
SHOBANDE Owolabi Gbenga
130801085
BIOCHEMISTRY
592
ABIRU Omobolanle Aminat
130801086
BIOCHEMISTRY
593
ABIMBOLA Priscilla Oluwaseyi
130801089
BIOCHEMISTRY
594
KEHINDE Abisola
130801092
BIOCHEMISTRY
595
OCHIBA Charity Enayi
130801096
BIOCHEMISTRY
596
AKINSANMI Omokunle Abioye
130801098
BIOCHEMISTRY
597
EKEOCHA Prince Chukwuemeka
130801101
BIOCHEMISTRY
598
EZE Ezinne Rosemary
130801110
BIOCHEMISTRY
599
ALENDE Charles
130802010
CELL BIOLOGY & GENETICS
600
SHOWOLE Balikis Olabisi
130802015
CELL BIOLOGY & GENETICS
601
JOHNSON Yewande Abiosodun
130802016
CELL BIOLOGY & GENETICS
602
SANUSI Hameed Olayiwola
130802026
CELL BIOLOGY & GENETICS
603
OLADIPO Beatrice Olayide
130802068
CELL BIOLOGY & GENETICS
604
ALIYU Abdulquadri Olamilekan
130802070
CELL BIOLOGY & GENETICS
605
BANKOLE Taiwo
130802079
CELL BIOLOGY & GENETICS
606
URHEREBRUME Moses
130802083
CELL BIOLOGY & GENETICS
607
OGUNKANMI Musiliu
130802086
CELL BIOLOGY & GENETICS
608
BELLO Ridwan
130802090
CELL BIOLOGY & GENETICS
609
OLUFOWOMU Tobi Tiwalade
130803013
BOTANY
610
MUSTAPHA Toheeb Ajani
130803022
BOTANY
611
SOTOMI Oluwadamilola Temi
130803033
BOTANY
612
ONABANJO Mariam Adefowoke
130803035
BOTANY
613
OLATUNDE Emmanuel Adedeji
130803042
BOTANY
UNIVERSITY
OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
614
ADEWOLE Adebusola
130803073
BOTANY
615
AYINLA Mubarak Oladapo
130804007
CHEMISTRY
616
MAGEGE Ogaga Michael
130804011
CHEMISTRY
617
OGBAJE Moses Dominic
130804012
CHEMISTRY
618
TELLA Rollanda Oreoluwa
130804028
CHEMISTRY
619
BABAWALE Oludare Emmanuel
130804032
CHEMISTRY
620
ADIMABUA Anita Nkem
130804035
CHEMISTRY
621
BELLO Abdul - Wahab Oluwatobi
130805001
COMPUTER SCIENCES
622
EGUDA Peter Iwoba
130805012
COMPUTER SCIENCES
623
ADEBISI Ahmed Philip
130805024
COMPUTER SCIENCES
624
SHITTU Taiwo Olalekan
130805036
COMPUTER SCIENCES
625
MUHAMMAD Al- Bashir
130805078
COMPUTER SCIENCES
626
OSHINUGA Samuel Oluwasegun
130806001
MATHEMATICS
627
ABDULAHI Lukman Folarin
130806007
MATHEMATICS
628
AYODELE Boluwatito Adeyanju
130806008
MATHEMATICS
629
QUADRI Olakunle Aduragbemi
130806014
MATHEMATICS
630
ADEFOLU Aminat Yetunde
130806017
MATHEMATICS
631
TIJANI Kazeem Babatunde
130806018
MATHEMATICS
632
ALEEM Anuoluwapo Oluwayemisi
130806027
MATHEMATICS
633
JOHNSON Ademola Ogunyemi
130806028
MATHEMATICS
634
OBASEMO Yemisi Seun
130806031
MATHEMATICS
635
ESIVWENUGHWU Emmanuel Omogwigo
130806038
MATHEMATICS
636 AKINBODE-
JAMES Onome Mary
130806043
MATHEMATICS
637
ENIODUNMO Oluwapelumi Quadri
130806053
MATHEMATICS
638
OBI Ositadinma Franklin
130806054
MATHEMATICS
639
ALESHE Ibukunoluwa Titilope
130806055
MATHEMATICS
640
WAHAB Riliwan Adio
130806061
MATHEMATICS
641
EDHUGO Eloho Uzezi
130807018
MICROBIOLOGY
642
TALABI Gbenga Oluwaseun
130807021
MICROBIOLOGY
643
MAROH Ejiro Victor
130807048
MICROBIOLOGY
644
ESHIET Emmanuel Sylvester
130807072
MICROBIOLOGY
645
AGBAJE Abdulqudus Opeyemi
130807080
MICROBIOLOGY
646
OGBE Andrea
130807095
MICROBIOLOGY
647
OLORUNFEMI Sola Richard
130807098
MICROBIOLOGY
648
ONUIGBO Tochukwu
130807101
MICROBIOLOGY
649
OLAREWAJU Omolola
130807104
MICROBIOLOGY
650
ASUELIMEN Francis
130807105
MICROBIOLOGY
651
AFOLABI Ahmad
130807106
MICROBIOLOGY
652
ESAN George Michael
130808010
PHYSICS
653
SAGHANA Victor Omarmurhonu
130808020
PHYSICS
654
LAWAL Adedotun Michael
130808021
PHYSICS
655
ADIGUN Olamide Eniola
130808028
PHYSICS
656
AKINKUNMI Oluwasayo Adeola
130808030
PHYSICS
657
OYEWUMI Oluwatomisona David
130808037
PHYSICS
658
EZENWANNE Chukwuma Stephen
130809015
ZOOLOGY
659
OLADEINDE Mark Olajuwon
130809031
ZOOLOGY
660
DEMEHIN Gbenga Oluwayemi
130811008
MARINE SCIENCES
661
AWODEYI Similoluwa Israel
130811026
MARINE SCIENCES
662
BENSON Anni Eunice
130811032
MARINE SCIENCES
663
IYIOLA Daniel Okikioluwa
130811044
MARINE SCIENCES
664
UBAKA Ugonna Precious
130812016
GEOSCIENCES
665
NWASIKE Chinonso
130812035
GEOSCIENCES
666
BALOGUN Temitope Christiana
130901002
ECONOMICS
667
BABATUNDE Tomilola Rilwan
130901006
ECONOMICS
668
OBI Debbie Ozioma
130901010
ECONOMICS
669
OLANIYAN Omosolape Yetunde
130901013
ECONOMICS
670
REIS Oluwabukola Esther
130901017
ECONOMICS
671
ASIKHIA Tamilore Boluwatife
130901027
ECONOMICS
672
OGUNWUMI Temilola Blessing
130901041
ECONOMICS
673
ADEWUSI Oluwatobiloba M
130901042
ECONOMICS
674
OKETUNDE Richard Adebayo
130901054
ECONOMICS
675
OGUNDIPE Adewale Olamilekan
130901056
ECONOMICS
676
OYEYEMI Oluwaseye Abisayo
130901059
ECONOMICS
677
NWOFOR Suzanne Chinenye
130901066
ECONOMICS
678
OMOYENI Ibukunoluwa Akorede
130901067
ECONOMICS
679
INYANG Didara Imo
130901077
ECONOMICS
680
ABOYEWA Opeyemi Ajibola
130901079
ECONOMICS
681
BELLO Habeeb Omotosho
130901082
ECONOMICS
682
KADIRI Taiye
130901083
ECONOMICS
683
ANOFIU Aminat Abidemi
130901085
ECONOMICS
684
POPOOLA Olakunle Timothy
130901088
ECONOMICS
UNIVERSITY OF
LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
685
OGUNTUNDE Comfort Ibidun 130901092 ECONOMICS
686
GENTLE Oluwatosin Deborah 130901102 ECONOMICS
687
Haidome Samuel Nnamdi 130901118 ECONOMICS
688
Towolawi Deborah Damilola 130901125 ECONOMICS
689
Yusuf Oluwafunmilayo Agatha 130901128 ECONOMICS
690
OMOLAYOLE Omorinsola Omoefe 130904036 PSYCHOLOGY
691
ALUGO Morenike Olufunke 130904053 PSYCHOLOGY
692
ALABA Aderonke Ojuolape 130905019 SOCIOLOGY
693
OLAJIDE Ismail Olayinka 130906011 GEOGRAPHY
694
AZUMA Margret Lovey 130906021 GEOGRAPHY
695
SALAU Oluwadamilola Deborah 130906033 GEOGRAPHY
696
SUBAIR Ayorinde 130906036 GEOGRAPHY
697
OYEDEJI Fatimah Olabisi 131101004 PHARMACY
698
NIYIFADEYI Adeolu Ayobami 131101011 PHARMACY
699
IJALANA Adebowale Emmanuel 131101014 PHARMACY
700
ADENIJI Aderemilekun Zainab 131101038 PHARMACY
701
AKANDE Alao Azeez 131101062 PHARMACY
702
ILOZUMBA Samuel Odera 131101069 PHARMACY
703
ECHESURUM Chinonye Nancy 131101077 PHARMACY
704
THOMPSON Rasheedat Boluwatife 131101087 PHARMACY
705
YINUSA Enoch Oluwafemi 131101121 PHARMACY
706
ABDULAI Odunayo Hiqmat 091101001 PHARMACY
707
OLADAPO Bisola Oluwaseun 091101126 PHARMACY
708
IJEOMA Innocent Nnamdi 091101071 PHARMACY
709
OBIAKOR Chinwe Vivien 101101114 PHARMACY
710
KEHINDE Omoshola Benardinah 091101080 PHARMACY
711
RUFAI Isilamiyat Morenikeji 091101170 PHARMACY
712
AJIBULU Adesanmi Joshua 100702009 PHARMACOLOGY
713
OLUGBADE Israel Oludare 100702034 PHARMACOLOGY
714
ADEJUGBAGBE Muyiwa Kenneth 090704003 PHARMACOLOGY
715
ADUBIARO Fatimah Morenikeji 130705800 Medicine
716
BASHORUN Bilikis Ajoke 130705805 Medicine
717
IBE Festus Okechukwu 130705811 Medicine
718
OLUWAFEMI Toluwalase O 130705830 Medicine
719
OJEOLA Tioluwanimi Olayemi 130705843 Medicine
720
OYETAYO Boluwatife Taiwo 130705850 Medicine
721
CHIMA Kelechi Favour 130701753 BDS
722
BALOGUN , Temilola Kehinde 120708019 BMLS
723
OCHI Sunday 120708034 BMLS
724
OLAIDE John Bolarinwa 120708042 BMLS
725
UZOIGWE Ifeanyi 130704745 Physiotherapy
726
OSUJI Obinna Elvis 130707729 Radiography
727
ADAMSON Mariam Folashade 110702002 Pharmacology
728
SUARAU Ibrahim Olalekan 110704055 Physiotherapy
729
AINA Anthonia Oluwatosin 100704003 Physiotherapy
730
EDEMA Emmanuel Oluwatosin 100704017 Physiotherapy
731
GIWA Oluwadamilola Jariat 100704021 Physiotherapy
732
ONYEGBOSI Chidinma Joy 100704039 Physiotherapy
733
OLUGBODE Omowonuola N 100704761 Physiotherapy
734
ADESINA Aminat Ademola 100704001 Physiotherapy
735
ABIODUN Olalekan Clement 100708001 BMLS
736
ADELAKUN Ruquyyah Adeola 120706007 Physiology
737
ADEWOYIN Olalekan 120706008 Physiology
738
OKAFOR Arinze Emmanuel 120706040 Physiology
739
SOBULE Michael O 120704077 Physiotherapy
740
UMEMBA Onyinyechukwu C 120704080 Physiotherapy
741
ACHIGHUE Precious Onyeka 130704727 Physiotherapy
742
OKUNIYI Monsuru Oyeleye 120705116 Medicine
743
OYELEYE Oluwagbemiga A 120705138 Medicine
744
AJIBOLA Aminat Olamide 100709005 Nursing
745
ADELUWA Temidayo Peter 120702004 Pharmacology
746
MADUEWESI Ifeyinwa Joy 120709711 Nursing
747
MOTAYO Bolaji Mosunmola 121101090 PHARMACY
748
EZIMOHA Jessica Chinenye 121101063 PHARMACY
749
BISIRIYU Abiodun Mariam 131101157 PHARMACY
750
MGBOKO Mmesoma Somto 131101166 PHARMACY
751
OGUNDEJI Tobi Tosin 131101128 PHARMACY
752
OGUNDIPE Oluwayemisi Kofo 121101109 PHARMACY
753
OLATUNJI Oluwakayode , Ezekiel 121101128 PHARMACY
754
FASELUKA Oluwapelumi 131101131 PHARMACY
755
ANYACHEBELU Chiamaka 131101135 PHARMACY
UNIVERSITY
OF LAGOS
OFFICE OF ADVANCEMENT
2013- 2014 ENDOWMENT AWARDS
SCHOLARS
LIST
756
ODUGBEMI Oluwatomisin Temitope 131101154 PHARMACY
757
OZURUMBA Ikenna 131101137 PHARMACY
758
OLOKO Azeez Omotayo 131101140 PHARMACY
759
MBANUSI Evaristus 131101159 PHARMACY
760
BASHIRU Umar Ajani 121101045 PHARMACY
761
AKINLEYE Oluwadara 131101146 PHARMACY
762
MARINZE Valentina 131101165 PHARMACY
763
OSHODI Charles Tolani 121101145 PHARMACY
764
SANNI
Adel -
Abdrahman 131101143 PHARMACY
765
EZEHEKWE Nzube- Chukwu 131101148 PHARMACY
766
AKANDE Ifedayo Boluwatife 121101024 PHARMACY
767
OKIKIOLA Kehinde 131101136 PHARMACY
768
EKREBE Zephyr 131101138 PHARMACY
769
ADEGOKE Adedolapo Adebola 121101007 PHARMACY
770
OWOLABI Promise Olaitan 121101147 PHARMACY
771
OLOWOESHIN Ayoola 131101142 PHARMACY
772
ROTIMI GLORY 131101145 PHARMACY
773
YOMI - FASEUN Oluwateniola Naomi 121101169 PHARMACY
774
ABIANDU Ifeoma 131101170 PHARMACY
775
FAJOLU Oluwatobiloba Damilola 121101064 PHARMACY
776
OBADARA Victoria Ibunkunoluwa 121101100 PHARMACY
777
BALOGUN Agbaje Abdulbasit 131101139 PHARMACY
778
ALIU Kafayat Temitope 121101029 PHARMACY
779
OGUNBAMERU Anjola- Jesu 131101141 PHARMACY
780
IGE Tolulope Tunrayo 121101071 PHARMACY
781
EZE Jennifer 131101107 PHARMACY
782
AFOLABI Abiola 131101133 PHARMACY
783
OLUOKUN Maryam 131101150 PHARMACY
784
AKINJARE Esther 131101173 PHARMACY
785
ADELUOLA Adeoluwa Ayodeji 111101013 PHARMACY
786
NWOGU Ifechukwu Benedict 111101170 PHARMACY
787
ADESANYA Barakat Olorunfunmi 121101015 PHARMACY
788
BADERINWA YETUNDE AMINAT 111101078 PHARMACY
789
UGBOR STEPHANIE IFEYINWA 111101278 PHARMACY
790
GHAZALI AISHAT KEHINDE 111101125 PHARMACY
791
RAJI LUKMON MORENIKEJI 111101253 PHARMACY
792
ACHIKEH OBIAGELI CYNTHIA 111101004 PHARMACY
793
EZEANOWI RUFINA CHINAZAEKPERE 111101109 PHARMACY
794
OLOWOLABI KEHINDE SAMUEL 111101220 PHARMACY
795
OKOLIE CHINYERE ANNE 111101202 PHARMACY
796
AREBI TEMIDAYO AISHAT 111101065 PHARMACY
797
OGUNDEMUREN DEBORAH ADEROJU 111101180 PHARMACY
798
OKETADE NURUDEEN OLALEKAN 111101198 PHARMACY
799
OGUNSANMI DEBORAH OLUWASEUN 111101184 PHARMACY
UNIVERSITY OF LAGOS 2013/2014 ENDOWMENT
AWARDS FOR OUTSTANDING SPORTMEN AND WOMEN
S/
NO SURNAME FIRST NAME OTHER NAME MATRIC NO. DEPARTMENT LEVEL SPORTS
1 ELAMAH Khadijat Remi 120314042 HKHE 300 Athletics
2 MOYOSERE Badejo 120305014 G & C 200 Athletics
3 OGUNTADE Luqman 120314081 HKHE 400 Athletics
4 AGBOLA Daniel Sunday 110905009 Sociology 400 Athletics
5 ABEJOYE Oyeniyi 120319001 Business 200 Athletics
Education
6 AYENI Femi 110104013 History 300 Athletics
7 PAUL Onabajo Oluyemi 110314087 HKHE 300 Athletics
8 BADEWA Funmilola 120905049 Sociology 200 Athletics
9 ONI FEMI Imoukhuede 120901143 Economics 300 Athletics
10 SOLADEMI Oluwatosin T. 120314106 HKHE 300 Badminton
11 SIYANBOLA Olawunmi 110314097 HKHE 400 Badminton
12 IFU Rimamnde A. 60705001 Medicine & 600 Badminton
Surgery
13 EGBUNA Ruth Nenna 110314038 HKHE 400 Basketball
14 MAKANJU Hannah Ozofu 110314055 HKHE 400 Basketball
15 ADEDEJI Adewunmi Opeyemi 100314005 HKHE 400 Basketball
16 ELLONG Vera Erdoo 100301019
Adult
Education. 400 Basketball
17 BALOGUN Damilola Sidiqat 120302023 Edu. Admin 200 Basketball
18 MUJAIDU Kehinde Adeola 120903090
Political
Science 200 Basketball
19 OKOH Christopher Chinedu 110314080 HKHE 400 Basketball
20 OYEWOLE Adebiyi John 100314095 HKHE 400 Basketball
21 OLUSANYA Adeleke M . 80201115 Accounting 400 Basketball
22 TAIWO Olujimi Adebambo 110314103 HKHE 400 Basketball
23 MODO Ifeanyi Joseph 119086046 Sociology 800
Basketball/
V
olIey ball
24 OKANUME Chukwuka 90314091 HKHE 400 Basketball
25 KOMONIBO Victor 90314088 HKHE 400 Basketball
26 GODWIN Daniel Ifreke 120314052 HKHE 400 Basketball
27 ADEDIRAN Oladipo O. 80701701 Lab Tech 600
Basketball/
V
olleyball
28 NOMIGO Christopher Terseer 110314060 HKHE 400 Volleyball
/ Basketball
29 OSUNKOYA Sulaiman 60701729 Dentistry 600 Chess
30 AKINWAMIDE Oluwadamilare 80403014
Elect /
Engineerin 500 Chess
g
31 SIMBA Faith 120904107 Psychology 300 Chess
32 OKPOKO Eghosa David 90205111 Finance 400 Chess
33 OSUNFUYI Abimbola Ayotomiwa 110202030 Actuarial Sci 400 Chess
34 NGENE Anthony N . 90409031
Pet & Gas
Eng 500 Chess
35 OLYMPIO Abdul Razak 110902117 Mass Comm 400 Cricket
36 GARUBA Oluwaseun Haruna 100313058
Maths
Education 400 Cricket
37 DARAMOLA Emmanuel Olaleye 100704015
Cell Bio &
Gen 400 Cricket
38 OGBONNA Emmanuel C . 90406028 Met . /Mat . 500 Cricket
39 AYANNAIKE Joshua Abiola 110903038 Political Sci . 400 Cricket
40 SONUBI Olusegun Jubril 110903129 Political Sci 400 Cricket
41 AJAYI Azeeze Abimbola 90302018 Educ . Admin . 400 Cricket
42 ADEBORO Seun Samuel 90901003 Economics 400 Cricket
43 OLOWOOKERE Isaac O. 90406036 Met . /Mat . 500 Cricket
Engineering
44 ADEKUNLE Adefisayo Abiona 70202004 Actuarial 800 Cricket
Science
45 MUSA - YAYI Bolaji Lateef 30504038 Construct 800 Cricket
Manag
46 ADEPOJU Kafayat Adenike 110904009 Psychology 400 Judo
47 AMAO Adewale Abraham 110907013 Social Work 400 Squash
48 GARBA Abdullateef Enimakure 110907013 Social Work 400 Squash
49 AKINSOLA Samuel A. 80503005 Urban & Reg 500 Squash
Plan
UNIVERSITY OF LAGOS 2013/2014 ENDOWMENT
AWARDS FOR OUTSTANDING SPORTMEN AND WOMEN
50
ALADABA Olamilekun Sultan 110905020 Sociology
400
Squash
51
TAIWO Olugbenga Otukoya 120907062 Social Work
300
Swimming
52
DAMISA Benedicta 90205055 Finance
400
Swimming
53
ADENIRAN Taiwo 70107075 Philosophy
800 Table
Tennis
54
UGBODAGA Glory 80801077 Biochemistry
400
Taekwondo
55
FIDELIS Hannah Onyechi 120314050 HKHE
300
Taekwondo
56
ADEGBITE Seun Samson 100706001 Geography
400
Volleyball
57
ADELEWO Ayodele 120314008 HKHE
400
Volleyball
58
ADUKWU Ekene 110314018 HKHE
400
Volleyball
59
OKODUA Cosmas Odion 110502095 Estate
400
Volleyball
Management
60
OKODUA Damian Akhere 100906045 Geography
500
Volleyball
61
ONATUGA Hameed B . 120502110 Estate
300
Volleyball
Management
62
OGUNDIRAN Mayowa 90805071 Computer
400
Volleyball
Science
UNIVERSITY OF LAGOS
2013/2014 ENDOWMENT AWARDS FOR INDIGENT
STUDENTS
S/N SURNAME FIRSTNAME
OTHER
NAME DEPT/ FACULTY
MATRIC
NO SEX LEVEL
Olomode Omoyemi Adult Education 130301056 Female 300
1
2 Oluwakayode Mayowa Finance 120205164 Male 300
3 Yusuff Olorungbebe
Urb & Reg
Planning 130503012 Male 200
4 Yusuff Moshood Building 130504049 Male 200
5 Falolu Olamide Adult Education 130301039 Male 200
6 Adeoye Oluwaseun Physics 130808005 Male 200
7 Adeniyi Oluwabimpe Adetutu
Biology
Education 120310009 Female 300
Oni Abiodun Gabriel
Quantity
surveying 110505076 Male 400
8
9 Sodipo Adeyemi
Education
Admin . 130302031 Male 200
10 Ugbaja Gideon Ikechukwu Edu. Admin . 130302039 Male 200
11 Feyisayo Olusegun
Education
Admin . 130302006 Male 200
12 Salimon Taiwo
Civil
Engineering 110402069 Male 400
13 Adepoju Damilare James
Quantity
Surveying 110505006 Male 400
14 Phillips Tunde Economics 120901160 Male 300
15 Sulaimon Ridmon Ayinde Building 130504024 Male 200
Ogundipe Sodiq
Systems
Engineering 130407017 Male 200
16
17 Taiwo Kolawole Rasaq Philosophy 120107129 Male 300
18 Etiaka Stephanie Bus . Admin 110203206 Female 400
19 Olumuyiwa Tobi Microbiology 120807105 Male 300
Adebayo Abass
Chemical
Engineering 110401001 Male 400
20
21 Offre Jeremiah Met & Mat 110406035 Male 400
Kamulrudeen Muqodim
Quantity
Surveying 120505090 Male 400
22
Gbadamosi Fatai
Quantity
Surveying 130505028 Male 200
23
Mr . Kolawole Nureni
Quantity
Surveying 130505023 Male 200
24
25 Nwigwe Jumoke
English
Education 130303047 Female 300
26 Adebayo Emmanuel Marine Biology 120814002 Male 300
27 Salami Hakeem
Science & Tech.
Educ . 130320028 Male 300
28 Oshin Oluwaseun Mathematics 120806051 Female 300
29 Aderinola Kehinde Botany 130803012 Male 200
30 Adelupe Akorede Law 120601014 Male 300
31 Alphonsus Jennifer Microbiology 120807023 Female 300
32 Temitope Sunmonu
Maths
Education 120313065 Female 300
33 Jikeme George C Philosophy 120107080 Male 300
34 Taofeek Okegbenro
Estate
Management 130502001 Male 200
35 Oladipupo Oluwasegun Insurance 130207052 Male 200
36 Yinka Ogunkeyede Political Science 120903106 Male 300
37 Blessing Osadare
Maths
Education 120313060 Female 300
38 Jubril Sulaimon Building 130504043 Male 200
39 Rapheal Aiki Philosophy 130107108 Male 300
40 Isa Abdullahi F Building 120504043 Male 300
41 Funmilayo Yusuf Law 120601116 Male 400
42 Idris Abdulkareem A
Surveying &
Geo. 110405001 Male 400
43 Olusesi Jamiu Law 130601082 Male 200
44 Badejo Olamide Edu. Foundation 130305017 Male 200
45 Islamiya Olalekan Psychology 130904009 Female 200
46 Oluposoye Grace Marine Science 120814033 Female 300
47 Noah Fatai Adesegun Mathematics 120806038 Male 300
48 Onyechukwu Nduibusi Education Igbo 130307011 Male 200
49 Olulowo Abolaji Emmanuel Psychology 120808054 Male 200
Shote Omolade
History & Str .
Studies 130104085 Male 300
50
51 Olaniyi Festus
Education
Admin . 120302062 Male 300
52 Sule Stella
Actuarial
Science 130202083 Female 300
Adeloye Adelowo C
Systems
Engineering 110407059 Male 400
53
54 Kareem Jubreel A Law 100601170 Male 500
55 Olaore Paul Oluyemi Social Work 120907072 Male 400
56 Oladipupo Segun Insurance 130207052 Male 200
57 Elegbede Damilare Lekan English 110102070 Male 400
58 Mukaila Bashiru
Actuarial
Science 130202014 Male 200
UNIVERSITY OF LAGOS
2013/2014 ENDOWMENT AWARDS FOR INDIGENT
STUDENTS
59 Ojubanire Nureni Marine Science 120811060 Male 300
60 Egunyomi Oluwatayo Estate Mgt . 110502040 Male 400
61 Folami Zainab Law 110601109 Female 400
62 Adisa Yusuf Physics 120808013 Male 300
63 Bale Quadir Insurance 130207049 Male 200
64 Kazeem Damilola O English 120102086 Male 200
65 Adeyemo Opeyemi Geography 120906009 Male 300
66 Obalereko Babatunde A Political Science 120903097 Male 300
67 Dada Ridwan Olorunjuwon Law 130601091 Male 200
68 Ayeni Daniel Physiotherapy 120704082 Male 300
69 Esene Deborah Omoye Accounting 130201093 Female 200
70 Johnson Happinness Physics 100808105 500
71 Oluwa Enitan Sophie Law 130601033 300
72 Akinniyi Omobolanle J History 120104010 300
73 Kehinde Samsondeen Mathematics 1208006034 300
74 Ajiboye Maryan O Zoology 120809007 Female 300
75 Isinku Victor O Science & Tech. 130313001 Male 200
76 Adeboye Adelowo Systems Engr . 110407039 Male 400
77 Oladele Samod
Actuarial
Science 130202035 Male 200
78 Mukaila Bashiru
Actuarial
Science 130202014 Male 200
79 Egunyomi Oluwatayo Estate Mgt . 110502040 Male 400
80 Folami Zainab Law 110601109 Female 400
81 Onigbinde Halimat Law 120601242 Female 300
82 Francis Abraham C Mathematics 120806028 Male 300
83 Mudasthir Dhikrillah
Guid . &
Counselling 120305027 Male 300
84 Olaniyi Opeyemi English (Art ) 130102068 Male 200
85 Obijeh Benita Physiotherapy 100704030 Female
86 Danjuma Mekeat Physiotherapy 100704013 Female 400
87 Olaniyi Mariam Physiotherapy 110704043 Female 400
88 Jaiyeola Adenireti Physiotherapy 130709776 Female 300
89 Mohammed Ibrahim Law 120601158 Male 300
90 Mr . Hassan Sheriffdeen Physiotherapy 110704023 Male 300
91 Oladapo Halimat Physiotherapy 110704039 Female 300
92 Noje - Elliot John Pharmacology 110702029 300 Male
93 Enaibe Isaac O MBBS 100705071 300 Male
94 Maselugbo Adeseye Chinese 120504044 Male 300
95 Tijani Jeleel Building 110504072 Male 400
96 Adeniran Adegboyega Law 130601012 Male 200
97 Bale Quadir Insurance 130207049 Male 200
98 Imafidon Emmanuel Zoology 130809052 Male 200
99 Olaleye Deborah English 120303037 Female 400
100 Okedokun Olajide HKHE 110314077 Male 400
101 Oroye Ovosa Precious Creative Arts 130108090 200
102 Okwah Joy Chinyere
Maths
Education 120313053 Female 300
103 Pedro Abosede Sociology 120905110 Female 300
104 Emmanuel Chinonso Physiotherapy 120704032 Male 300
Saheed Adegoke
Computer
Engineering 110408001 Male 400
105
Mebude Oluwatobi
Surv &
Geoinformatics 110405031 Male 400
106
107 Adesanya Ayomide Physiotherapy 130704729 Female 300
108
Olisaekee -
Nelson Franklin Physiotherapy 140704766 Male 200
109 Ibrahim Adam Ajao CBG 120802045 300
110 Qudus Onike O
Mass
Communication 130902089 Male 200
111 Sanusi Sikiru Ajasa
Quantity
Surveying 110505087 Male 400
112 Dawodu Rashidat Law 120601096 Female 300
113 Sobotie Francis English 120102129 Male 300
114 Dada Rasaq Elect /Elect 110403035 Male 400
115 Ipaye Saheed Olatunde Sociology 130905033 Male 300
116 Joseph Abigail O Bus . Education 120309022 Female 300
117 Olajide Bukola A Dentistry 90701030 Male 400
118 Olujide Muheeb O Nursing 100709019 Male 400
Anyanele Chioma Anastasia
Cell Biology
& Genetics 130802114 Female 200
119
120 Adebakin Oluwaseun Ganiyat Acturial Science 120202002 Female 300
121 Adenle Muritala Owolabi
Maths
Education 120313009 Male 300
122 Ogidan Ebenezer A Accounting 130201058 Male 200
UNIVERSITY OF LAGOS MEDICAL CENTRE
2013/2014 ENDOWMENT AWARDS FOR THE LIST OF
PHYSICALLY CHALLENGED STUDENTS (MALE LIST)
S/
N SURNAME
OTHER
NAMES
MATRIC
NO. FACULTY DEPARTMENT
LEVEL STATUS /
REMARKS FIL NO.
1
KALU Chinedu
90322021
Education
Intergrated
Sc.
IV Physically
challenged
98325
2
Shaniyi Oluwaseyi E.
2012007241
Science
Marine
Science
II Post
Cerebral
Palsy
130944
3
AMINU , Rasaq
130104058
Arts History
II Visually
impaired
134654
4
ISHOLA D. Yusuf
130305013
Education G/ C
II Visually
impaired
134322
5
OGU
Kelechukwu
A.
110902093 Social
Sciences . Mass Comm .
IV Visually
impaired
113646
6
Akintade Damilola
110807022
Science Microbiology
IV
Post Polio
1242119
7
AZUBUIKE Jude N .
100601102
Law Law
III Visually
impaired
106334
8
NNODU Kenechukwu
80408013
Engineering
Computer
Sc.
IV Physically
challenged
93423
9
OLUWANIRAMI
Abiodun
Olumide
10030115
Education
Educ.
Admin.
IV Deformed
Rt . Leg
107946
10
SALAMI Shehu
90805056
Science
Computer
Sc.
V Post Polio
Paresis
11
SANYAOLU Kayode
100305081
Education G& C
iv
Blind
106998
12
ADEGBOYEGA Rilwan
100107009
Arts Philosophy
IV Paraplegic
Wheelchair
bound
107125
13
ABDULSALLAM Idowu K.
100601002
Law Law
IV
Paraplegic
84131
14
ADEGBULUGBE Oluwabusayo
110405002
Engineering Surveying
IV
Paraplegic
112991
15
AGWUDAGWU Ifedi N .
100104011
Arts History
IV Visually
impaired
108438
16
Umezinwa Lawrence S.
120903153 Social
Sciences Mass Comm .
III
Blind
130254
17
ADENEKAN Abayomi A.
120905010 Social
Sciences Sociology
II
Blind
18
Onajade Omouvie
120903130 Social
Sciences Political Sc .
III
Blind
19
FADIYA Babatunde
90601125
Law Law
V Visually
impaired
98899
20
ADEEKO Oluwaseun
90601017
Law Law
V Visually
impaired
98285
21
LAWAL Ibrahim T.
90601148
Law Law
V Visually
impaired
97813
22
ADEGOKE Ifeoluwa
100404005
Engineering Mechanical
IV Post RTA
Weakness
106945
23
Abbah Mooh
110901007 Social
Sciences Economics
IV Deformed Rt
upper Limb
24
AKINWUMI Oladipupo
120301011
Education Adult Educ .
III Achondro
plastic
25
EJELONU George
120320009
Education
Science &
Tech
III Post Polio
Paresis
26
AGUDA Suleiman
130903018 Social
Sciences Political Sc .
II Post Polio
Paraplesia
27
SALAUDEEN Moshood
37163393GG Social
Sciences Economics
II Post Polio
Paresis
134448
28
MOHAMMED Abiodun E.
110503036 Env.
Science U. R . P .
iv Physically
challenged
29
MMOSE Chudumebi
130207007
Bus . Admin . Insurance
II Post Polio
deformity
left leg
135710
30
OGUNLEYE Gabriel
120409047
Engineering Pet . & Gas
III Post Polio
Parasis
31
OKOLIE Odineka
120206163
Bus . Admin . Finance
III Mild
Cerebral
Palsy
130118
32
ISHOLA
LATEEF
OMOBOLAN
110906038 SOCIAL
SCIENCE GEOGRAPHY
400 PHYSICAL
CHALLENGED
33
AJAYI ADENIYI J .
120903018 SOCIAL
SCIENCE POL . SCI.
300 VISUAL
IMPAIRED
130210
34
AWIRI
EMMANUEL
O.
130902099


POL . SCI.
200

“ 134312
35
ALABI FRIDAY O.
120903026


Political Sc .
300

“ 132083
36
DADA RIDWAN O.
130601091
LAW POL . SCI.
200


37
OBALEREKO BABATUNDE
120903097 SOCIAL
SCIENCE Political Sc .
300


38
OWOIYA
TAOFIK
ADISA
120902125


MASS COMM.
300

“ 130197
39
Hamzat Olalekan I
110902056


MASS COMM.
400

“ 130332
40
AKINREMI IBRAHIM
100601059
LAW LAW
500

“ 113530
41 AKANO KAYODE
110905014 SOCIAL
SCIENCE SOCIOLOGY
400

“ 109943
42 OKE AFOLABI
100309016
EDUCATION C . R . S.
400

“ 77753
43 UCHE IKENNA
110905146 SOCIAL
SCIENCE SOCIOLOGY
400


44 AJAYI ADESOLA A
100601044
LAW LAW
400


45 BAKARE MORAYO
110601066
LAW LAW
400


46 OGUNLAJA SADIQ
120903017 SOCIAL
SCIENCE POL . SCI.
300


47 OGUNKEYEDE OLAYINKA
120903106


POL . SCI.
300


48 ALLINSON MOSES A.
120102032
ARTS ENGLISH
300

“ 130334
49 FATOGUN MUYIWA M.
120305020
EDUCATION
EDU .
FOUNDATION
400


50 UGOCHUKWU OGUGUA G .
130903049 SOCIAL
SCIENCE POL . SCI.
200

“ 134549
51 ADEWOLE
OLASEBIKAN
O.
120903012


POL . SCI.
300


52 ODUSANYA OLUWAKEMI
120902091 SOCIAL
SCIENCE MASS COMM .
300

“ 130222
53 Okolie Odinaka
120205153 BUS.
ADMIN . FINANCE
300 Post
Cerebral
Palsy
54 Olayemi
Olufemi
David
110309021
EDUCATION ARTS & SCI.
400 VISUAL
IMPAIRED
127633
55 OLURELEKE OMOTAYO H .
110305101
EDUCATION
EDU .
FOUNDATION
400 VISUAL
IMPAIRED
56 ADEEKO
OLUWASEUN
S.
090601017
LAW LAW
500 VISUAL
IMPAIRED
098285
2013/2014 ENDOWMENT AWARDS FOR THE LIST OF
PHYSICALLY CHALLENGED STUDENTS (FEMALE
LIST )
57 ABORISADE FOLASADE
10080101
SCIENCE BIOCHEMISTRY
IV DEFORMED
RT . UPPER
LUMP
106688
58 OLAMIJULO OLUBUNMI
110902110 SOCIAL
SCIENCE MASS COMM
IV
BLIND
113487
59 AMUDA KUDIRAT A.
110104012
ARTS HISTORY
IV
BLIND
113757
60 Pedro ABOSEDE O.
26052801 SOCIAL
SCIENCE SOCIOLOGY
II HBSS wth
Deformed
upper lim
130461
61 ECHIEJILE Junior Joy
35235894JE
LAW LAW
II VISUALLY
IMPAIRED
134316
62 ADEWALE OPEYEMI
130903053 SOCIAL
SCIENCE POL . SCI.
I VISUALLY
IMPAIRED
135329
63 NWIGWE JUMOKE O.
130303047
EDUCATION ENGLISH
III VISUALLY
IMPAIRED
134531
64 ODUSANYA OLUWAKEMI
120902091 SOCIAL
SCIENCE MASS COMM .
300

“ 130222
65 ADEYINKE
ABIMBOLA
S.
120907008 SOCIAL
SCIENCE SOCIAL WORK
III VPOST
GLOUCOMA
BLIDNESS
66 Ukpai- Okoro Ngozi
100905134 SOCIAL
SCIENCE GEOSCIENCE
IV VISUALLY
IMPAIRED
67 Ossai Marian
100303028
EDUCATION ARTS SOC . SCI
IV VISUALLY
IMPAIRED
68 ODUWOLE ADEBOLA
080322047
EDUCATION EDUCATION
IV POST POLIO
POROSIS
69 SONDE
ESTHER
OLUWAKEM
120305051
EDUCATION
EDU .
FOUNDATION
III
BLIND
130042
70 EKIENABOR
FAITH
OBELU
120904041 SOCIAL
SCIENCE PSYCHOLOGY BLIND
130127
71 MORDI PEACE C .
120902078 SOCIAL
SCIENCE MASS COMM
III VISUALLY
IMPAIRED
72 OKUNUBI FEHINTOLA
110404063
ENGR. MECHANICAL
Below Knee
Amputation
73 Raheem
MARY
NIMOLA
090601240
LAW LAW
V VISUALLY
IMPAIRED
74 IJIGBAMIGBE
GBEMISOLA
O.
110905058 SOCIAL
SCIENCE SOCIOLOGY
POST
POLIO
75 AGOFURE EKOR
070601031
LAW LAW
POST TB
SPIRE
PARAPLEGIA
087693
76 ADEYANJU BASURAT
120305005
EDUCATION
EDU
FOUNDATION
POST POLIO
PARASIS
131842
77 KAZEEM MARIA O.
110601134
LAW LAW
VISUALLY
IMPAIRED
113730
78 RASHEED OMOLARA R .
110102157
ARTS ENGLISH
IV VISUALLY
IMPAIRED
113565
79 OFODILE JULIET O.
100502056 ENVN.
SCIENCE ESTATE MGT .
V PHYSICALLY
CHALLENGED
107361
80 SAKA AGATHA O.
120305057
EDUCATION G & C
IV VISUALLY
IMPAIRED
13
81 SONDE ESTHER O.
120305061
EDUCATION G & C
III VISUALLY
IMPAIRED
130042
82 DADA
DAMILOLA
R .
110802041
SCIENCE
CELL
BIO & GENETICS
IV HIP BONE
DEFORMITY
121551
ENDOWMENT AWARDS - STUDENTS WITH
OUTSTANDING LEADERSHIP QUALITIES
S/N
SURNAME FIRSTNAME OTHER NAME MATRIC No FACULTY
1
FATUNBI OLAWALE JIMMY 100102071 ARTS
2
OGUNDIPE OLANREWAJU K 100203148 BUS. ADMIN
3
OLANIYAN RAZAQ A. O . 100302108 EDUCATION
4
AKANBI SAHEED O 090405005 ENGINEERING
5
AKINYEMI ORIYOMI A 090503020 ENVIR SCIENCE .
6
ONIKOYI ADEKUNLE WASIU 100903135 SOCIAL SCIENCES
7
ODUAH QUEEN CHIAMAKA 100102108 ENGLISH
8
IDU CHARLES OSSY 100104042 HIS. & STRA . STUDI
9
ENYAOSAH DAMIAN PROBITY 100108058 CREATIVE ARTS
10 OBASA JOSHUA IFEOLUWA 100101019 LIN. & ASIAN STUDI
11
OLUIJI OLUBUKOLA SARAH 100107130 PHYLOSOPHY
12
JOKOMBA ABDULRASHEED OLAWALE 090405032 SURV. & GEO - INFO
13
AHMED ABDULQUDUS KOLAWOLE 100205015 FINANCE
14
AKA FRANCIS OGBONANYA 100206021 I. R. P M .
15
OPALEYE LUKMAN 090504073 BUILDING
16
OLOWU ANUOLUWAPO 090502061 ESTATE MGT .
17
RAJI AKEEM BABATUNDE 100505050 QUAN . SURVEYING
18
BIOBAKU ADEOLU S 100801036 BIOCHEMISTRY
19
AFOLABI
OLUWADAMILARE
100802009 CELL BIO & GENE
20
OLAOPA ISRAEL A 090804074 CHEMISTRY
21
OLAGIDI JOSHUA OLUWAGBENGA 090813018 GEO - SCIENCES
22
OKEPETI SAMUEL 100806127 MATHEMATICS
23
AJIBOLA TOBILOBA CLEMENT 100906008 GEOGRAPHY
24
YUSUF BABATUNDE JAMIU 100901196 ECONOMICS
25
ADEMOLA ADEDOTUN MICHAEL 100905005 SOCIOLOGY
26
AREMU AYANTOKUN EZEKIEL 110105011 EUR . LANGUAGES
27
DUYILE TOLULOPE 090407015 SYSTEMS ENGR.
28
OKPARA PIUS PATRICK 090404038 MECHANICAL
29
OGUNDEJI OLAWALE 100302095 EDUC . ADMIN
30
BABALOLA OLADAPO 100305023 EDUC . FOUN
31 OKUNOWO OLUWASEGUN 100315037 SCIE. & TECH EDU
32
ADEDEJI OLABOSIPO EBENEZER 100902004 MASS COMM
33
ADEYOYIN OLUWATOBI 110903019 POL . SCIENCE
34
OLADIPO AHMED GBOLAHAN 110904090 PSYCHOLOGY
35
OLATUNJI OLUBUKOLA 502069 SOCIAL WORK
36
ADETUNJI TAIWO RACHEAL 100903016 HONOURS
37
ANIGBOGU KODICHI CHINONYE 090601073 MOREMI
38
ALADETAN SAMUEL ABIMBOLA 100203049 SODEINDE
39
IFELOLA OLUWADUNSI 100901091 QUEEN AMINA
40
TIAMIYU RALIAT ABIODUN 110201135 RADIOGRAPHY
41
NICHOLAS CHIGOZIE GODSTAR 100107089 ENI NJOKU

Comments

  1. TRUE LIFE TESTIMONY,TRULY GOD IS GREAT.

    THE ONLY TRUE HERBALIST WITH HOSPITAL TEST RESULTS(PROVE) OF PEOPLE HE HAVE CURED OF MANY INFECTIONS AND DISEASES,AFTER CONTACTING 3 DIFFERENT HERBALIST ONLINE,ONLY HIM COULD CURE ME OF 5 YEARS GENITAL HERPES...HE IS REAL AND GENUINE

    HOW I GOT RID OF MY 5 YEARS GENITAL HERPES WITHIN 7 DAYS,AND MY COUSIN CURED OF HIV,GOD IS AWESOME!
    THIS IS REAL,PLEASE DON'T IGNORE.Call/Text me via; +1(203)806-4318

    HIS WEBSITE;www.doctorsambolablog.wordpress.com

    I caught genital herpes from my Ex Husband in 2012,he never told me about the virus. I had it for 5 years with so many outbreak,and it affected my life.. People think herpes is really a minor skin irritation herpes has a long term effects on health. The stigma attached to this virus by ignorant people is ridiculous. Most people have herpes in one form or another,i was first taking Antiviral medicines, such as acyclovir(Zovirax), famciclovir (Famvir), and valacyclovir (Valtrex),which are recommended for treating primary genital herpes outbreaks. This medicine can be taken when an outbreak occurs. It can also be taken every day to help prevent outbreaks,it is not a total cure... I will like to tell everyone who is reading my testimony on how i got rid of my GENITAL HERPES .I was reading a comment on the internet,and i saw a testimony posted by a young lady from USA that she got rid of her GENITAL HERPES with the help of Doctor SAMBOLA,a Traditional Herbalist from Africa.So i was so happy when i saw that post,that his herbal medication Cure the virus totally.I quickly copied the herbal doctor email address and i email him within 30 minutes he respond to my mail.I explain things to him he told me not to worry that i should fill his herbal form which i did..The next day he told me that he has prepare the herbal medicine,that i should send him my home address that he want to send his HERBAL MEDICINE to me via DHL or FedEx,that was how i got the herbal medication and i used it as i was instructed.After a week later i went to see a Medical Doctor who confirmed that my herpes was no more.When i showed my friend the test result who also was having herpes,she was surprise and i also introduce her to the man and she also got cured from the same Genital herpes.I also refer my cousin to the same herbalist, who was having HIV and today she is fully cure...If you have HIV,GENITAL OR ORAL HERPES or any kind of Disease and infection,kindly contact HERBALIST SAMBOLA via this email Address;herbalistsambola@gmail.com


    He also have a herbal cure for Following DISEASES,this is not scam is 100% Real.

    -HPV
    -EBV
    -PENIS ENLARGEMENT AND WEAK ERECTION
    -VIRGINA PROBLEM
    -WHOOPING COUGH
    - HEPATITIS A,B AND C
    -FORDYCE SPOT
    -COLD SORE
    -ALS
    -LOWER RESPIRATORY INFECTION
    -LOW SPERM COUNT
    -MRSA(METHICILLIN-RESISTANT STAPHYLOCOCCUS AUREUS
    -ZIKA VIRUS
    -COPD
    -STROKE
    -IMPOTENCE
    -PILE
    -HYPERTENSION
    -LOW SPERM COUNT
    -MENOPAUSE DISEASE
    -ASTHMA
    -CANCER
    -BARENESS/INFERTILITY
    -PCOS
    -SHINGLES
    -VIRAL HEPATITIS/HEPATITIS B
    -FIBROID
    -ASTHMA
    -SICKLE CELL
    -TINNITUS
    -BARENESS/INFERTILITY
    -DIARRHEA and so on...


    HE IS ALSO SPECIALIZED IN SPELL CASTING SUCH AS;

    * LOVE SPELLS TO BRING BACK EX LOVERS
    [HUSBANDS OR WIVES,BOYFRIEND OR GIRL FRIEND]
    *MONEY SPELL
    *LOTTERY SPELL
    *PREGNANCY SPELL and so on>>





    Without Hesitation Call or Contact him Today for a testimony through his WHATSAPP NO;+2348100527864/ Email _ herbalistsambola@gmail.com

    GOD IS GREAT.



    www.doctorsambolablog.wordpress.com

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

DOWNLOAD FAST

Scientists Discover New Form Of Carbon That Can Make Diamonds At Room Temperature